راهنمای داوران

از داوران محترم تقاضا می‌شود، انجام داوری برای نشریه راهبرد مدیریت مالی را در پروفایل Publons خود ثبت نمایند.

راهنمای ثبت نام در Publons را از اینجا دانلود کنید.


پابلونز (Publons) معتبرترین وبگاه مخصوص داوری  در دنیاست که توسط مؤسسه کلاریویت آنالتیکس  با هدف ارائه داوری علمی و شفاف ایجاد و راه‌اندازی گردیده است. این سامانه خدماتی را ارائه می دهد که در آن پژوهشگران بتوانند به اطلاعات پژوهشی و معیارهای استنادی خود دست یافته، داوری‌های خود را بررسی کنند و آنها را به نمایش بگذارند. همچنین این اطلاعات  در اختیار ویراستاران مجلات قرار می‌گیرد تا آنها بتوانند در انتخاب داوران مناسب جهت انجام فرایندهای داوری مقالات بهره جویند. به طور کلی هدف پابلونز افزایش سرعت فرایندهای علمی، با استفاده از کنترل و پایش فرایندهای داوری است.
نحوه دسترسی به پابلونز 
برای استفاده از امکانات پابلونز ابتدا باید وارد وبگاه  www.publons.com شد. همچنین می توان از تب پابلونز موجود در Web of Science به آن دسترسی داشت (و از قسمت Register یا Publons a create profile  مراحل ثبت نام را انجام داد.
ثبت نام در پابلونز
در پابلونز با کلیک روی قسمت Register صفحه زیر مشاهده می‌شود. بعد از وارد کردن مشخصات خود با کلیک روی گزینه Register از طرف پابلونز یک ایمیل برای شما فرستاده می‌شود. پس از باز کردن ایمیل، روی گزینه Activate to here click  کلیک کرده تا پروفایل پابلونز شما فعال شود. 
ثبت نام در پابلونز از چند طریق امکان پذیر است:

 استفاده از ایمیل
حساب کاربری ORCID
حساب کاربری Google
حساب کاربری LinkedIn
برای ثبت نام پیشنهاد می‌شود از حساب کاربری ORCID استفاده نمایید تا به صورت خودکار اطلاعات پژوهشی شما منتقل شود. در صفحه sign in با وارد کردن ایمیل و رمز اورکید خود به پروفایل پابلونز خود وارد می‌شوید. هنگامی که برای نخستین‌بار به پروفایل پابلونز وارد می شوید، در  چند صفحه، پابلونز به معرفی اجمالی خود  می‌پردازد. با کلیک روی گزینه Continue از این صفحات عبور کنید.
دریافت کد شناسه پژوهشگر
برای دریافت کد ID Researcher باید مقالات خود را در پروفایل پابلونز وارد کنید. در صورتی که مقاله‌ای در WOS  داشته باشید، پس از حدود 5 دقیقه کد مربوطه را دریافت خواهید کرد. در غیر این صورت حدود 24 ساعت طول می کشد تا کد ID Researcher به شما اختصاص داده شود.
 نکته مهم: جهت انتقال داوری های خود به پاپلونز، کافی است ایمیلی را که ناشران در تأیید داوری ما ارسال کرده اند را به نشانی زیر بازارسال کنید: reviews@publons.com